Вчені і видатні люди про Бога

«Що втрачає людина, яка стає Християнином? Якщо після смерті виявляється, що Бога не існує, і його віра була марною, ця людина нічого не втрачає. Насправді цей чоловік прожив своє життя навіть більш щасливо порівняно зі своїми невіруючими друзями. Однак якщо Бог, небеса і пекло все ж існують, то ця людина потрапляє на небеса, а його друзі-скептики потрапляють в пекло, втрачаючи при цьому абсолютно все.»

Блез Паскаль

КоперникМИКОЛА КОПЕРНИК
(1473-1543) польський астроном, математик, механік, економіст

Микола Коперник відкинув загальноприйняті уявлення про геоцентричну систему світу. Він висунув теорію про те, що Земля не є нерухомим центром світу. Сонце і інші небесні тіла не обертаються навколо неї. Все якраз навпаки. Земля і інші планети рухаються навколо Сонця. А переміщення Сонця протягом доби по небосхилу пов'язане з тим, що наша планета обертається навколо власної осі. Таким чином, з'явилася на світ геліоцентрична організація устрою світу.


"Переплетене терпінням, моє життя було однією радістю. Хоча перед величчю Божою я повинен зізнатися: Вседержитель! Ми не осягаємо Його. Він великий силою, судом і повнотою правосуддя, але мені здавалося, що я йду слідами Бога. Відчуваю, недалеко і моя смерть, але це мене не лякає. Всемогутній Бог знайде для мого духу іншу форму буття, поведе мене дорогою вічності, як веде блукаючу зірку через морок нескінченності. Я сперечався з людьми за правду, але з Богом - ніколи, спокійно чекаю кінця відміряного мені часу." 

"Не благодаті, сприйнятої Павлом, бажаю я. Не благовоління, з яким Ти пробачив Петра. Лише тієї ж милості прошу я у Тебе, яку Ти дарував розбійникові на хресті".

НьютонІСААК НЬЮТОН
  (1643-1727) англійський фізик, математик, механік і астроном, один із творців класичної фізики

Енциклопедія Британика включає богословські праці Ньютона "Виправлена хронологія древніх царів" і "Огляд пророцтв Данила і Одкровення св. Иоанна" в число його п'яти найважливіших робіт, разом з такими працями, як "Математичні начала натуральної філософії", "Оптика" і "Універсальна арифметика"


"Небесний Владика управляє всім світом, як Володар всесвіту. Ми дивуємось Йому  внаслідок Його досконалості, шануємо Його і схиляємося перед ним по причині Його безмежної влади. Із сліпої фізичної необхідності, яка завжди і скрізь однакова, не могло б статися ніякої різноманітності; і все, відповідне місцю і часу різноманітно створених предметів, що і складає порядок і життя всесвіту, могло статися тільки по думці і волі Істоти самобутньої, Яку я називаю Господом Богом."

"Біблія містить в собі більше ознак достовірності, ніж вся світська історія. У своєму житті я пізнав два важливі чинники: перше, що я великий грішник і друге, що Ісус Христос в незмірній величі є моїм Спасителем".

ЕйнштейнАЛЬБЕРТ ЕЙНШТЕЙН
(1879-1955) фізик-теоретик, один із засновників сучасної теоретичної фізики, творець теорії відносності


"Я вірю в Бога як в Особу і по совісті можу сказати, що жодної хвилини свого життя я не був атеїстом... Не можна читати Євангеліє, не відчуваючи справжньої присутності Ісуса, Його Особа пульсує в кожному слові... Правда, я іудей, але променистий досвід Ісуса Назорея справив на мене приголомшливе враження. Ніхто не висловлювався так, як Він. Дійсно, є тільки одне місце на землі, де ми не бачимо тіні, і ця Особа-Ісус Христос. У Нім Бог відкрився нам в найяснішому і зрозумілому образі. Його я шаную."

АмперАНДРЕ МАРІ АМПЕР
(1775-1836) знаменитий французький фізик, математик, природодослідник; член Паризької і Петербурзької Академій наук; відкрив основний закон електродинаміки

«Який великий Бог, а наше знання мізерне!»

«Найпереконливіший доказ існування буття Бога - це гармонія засобів, за допомогою якої підтримується порядок в універсумі; завдяки цьому порядку істоти знаходять у своєму організмі все необхідне для розвитку і розмноження своїх фізичних і духовних здібностей»

 

 ВашингтонДЖОРЖ ВАШИНГТОН
(1732-1799), американський державний діяч, перший президент США, засновник США, творець американського інституту президентства

"Неможливо правильно правити світом без Бога і Біблії".

"Коли ми боремось за свободу, ми маємо бути обачними і не порушувати свободу совісті інших, завжди пам'ятаючи, що Бог - суддя над серцями людей."

ГалілейГАЛІЛЕО ГАЛІЛЕЙ
(1564-1642), італійський фізик, інженер, математик і астроном, один із засновників сучасного природознавства

Відкриття Галілея в астрономії стали першими неспростовними доказами правильності геліоцентричної теорії Коперника. Для спостереження неба використовував телескоп, який побудував сам.


«В діях природи Господь Бог нам являється не менш гідним захоплення, ніж в божественних віршах Писання.»

«Священне Писання ніколи не може брехати або помилятися. Його висловлювання абсолютно правильні і неушкоджені. Саме воно не може помилятися, тільки його тлумачі можуть в різній мірі помилятися... Святе Письмо і природа, обоє виходять з Божественного Слова, то як заповідь Святого Духа, інша як виконавець Божих заповідей.»

ПаскальБЛЕЗ ПАСКАЛЬ
(1623-1662), французький математик, механік, фізик, літератор і філософ

«Євангеліє дає людині розраду, в якому б положенні і в яких би умовах вона не знаходилась. Христос притягує до Себе все людство. Без вчення Христа у людини будуть вади і лиха, помилки, морок, відчай, смерть. Виконуючи вчення Христа, люди можуть звільнятися від цього. У Христі - вся наша доброчесність і блаженство. Без вчення Христа люди заїли б один одного, світ зробився б пеклом і розбестився б".

«У світі немає нічого більш великого, ніж Ісус Христос, а в Ісусі Христі немає більш великого, ніж Його жертва».

«Серце відкриває Бога, а зовсім не розум»

ПушкінОЛЕКСАНДР ПУШКІН
(1799-1837) російський поет, драматург і прозаїк, творець сучасної російської літературної мови

«Є Книга, в якій кожне слово витлумачене, пояснене, проповідувана у всіх кінцях землі, застосоване до всіляких обставин життя і подій світу; з якої не можна повторити жодного виразу, якого не знали б напам'ять, яке не було б вже прислів'ям народів.

Книга ця називається Євангелієм - і така її вічно нова краса, що якщо ми, розбалувані світом або пригнічені зневірою, випадково відкриємо її, то вже не в силах противитися її солодкий потягу».

Я думаю, що ми ніколи не дамо народу нічого краще Писання... Його смак стає зрозумілим, коли починаєш читати Писання, тому що в ньому знаходиш все людське життя. Релігія створила мистецтво та літературу; все, що було великого з самої глибокої давнини, все знаходиться в залежності від цього релігійного почуття, властивого людині так само, як і ідея краси разом з ідеєю добра... Поезія Біблії особливо доступна для чистої уяви. Мої діти будуть читати разом зі мною Біблію в оригіналі... Біблія - всесвітня».

ТолстойЛЕВ ТОЛСТОЙ
(1828-1910), російський письменник і мислитель

«Протягом тридцяти п'яти років мого життя я був в повному розумінні слова нігілістом, не те, щоб фахівцем-революціонером, але не вірив ні в що. Але п'ять років тому до мене прийшла віра. Тепер я вірю в доктрину про Ісуса Христа, і все моє життя несподівано зовсім змінилося... Життя і смерть перестали бути для мене злом, замість безнадійності і відчаю, я тепер відчуваю радість і щастя, яких не зможе відняти у мене навіть смерть».

«Мені здається, що книга дитинства роду людського завжди буде кращою книгою дитинства кожної людини. Для того щоб відкрити учневі новий світ і без знання змусити його полюбити Знання, ні книги, окрім Біблії. Біблія - це одкровення. Всі питання з явищ природи пояснені цією книгою, всі первісні відносини людей між собою, сім'ї, держави, релігії вперше усвідомлюються в цій книзі».

КантІМАНУІЛ КАНТ
(1724-1804) німецький філософ, родоначальник німецької класичної філософії

"Своїм змістом Біблія сама свідчить про своє Божественне походження. Вона відкриває нам в величі і виконанні плану спасіння весь жах нашої гріховності, всю глибину нашого падіння… Біблія найцінніший скарб, без якого я був би в жалюгідному становищі. Усі прочитані мною книги не дали мені тієї втіхи, що дало Слово Боже в Біблії: Якщо я піду і долиною смертної тіні, не злякаюсь зла, тому що Ти зі мною (Пс.22:4)".

ГібсонМЕЛ ГІБСОН
американо-австралійський актор, режисер, сценарист і продюсер


«Близько 13 років тому я прийшов до дуже складного моменту, і саме роздуми про Страждання Христа вивели мене з кризи. Життя таке, що на кожному з нас воно залишає свої шрами. І я прийшов до ран Христа в пошуках зцілення своїх ран. І я почав бачити те, через що Він пройшов. І почав розуміти це так, як ніколи не розумів раніше, незважаючи на те, що я чув цю історію багато разів».

«Не можна бути трошки віруючим. Якщо ти по-справжньому йдеш за Христом, то тобі доведеться йти за Ним до Голгофи. На цьому все грунтується. Це і є «вузька дорога». Насіння повинне вмерти, щоб дати плід. А люди забувають про це. І я забув.

Зло звабливе, привабливе. Диявол виглядає добрим, майже нормальним, але не зовсім. Саме в цьому суть зла: взяти щось добре і перекрутити. І коли ти розумієш це, коли ти бачиш, яка між добром і злом йде кровопролитна війна, ти більше не можеш залишатися в стороні і «умивати руки». Тоді ти починаєш ближче пізнавати свого Бога, і тобі відкривається справжня радість життя».