Розум - поле бою

На протязі всього нашого життя триває боротьба між світлом і темрявою, добром і злом, Богом і дияволом. Бій іде запеклий, нещадний, не на життя, а на смерть, від нього залежить наша доля. Поле бою в голові кожної людини, саме в розумі людському нуртують різні думки і приймаються рішення, тут початок кожного вчинку. Боротьба ведеться з давніх давен, від Адама і Єви. Першопричиною цього є війна на небі.

Боротьба

Люцифер (сатана, диявол) був одним із помазаних херувимів, досконалим і прекрасним. Та через свою красу стало гордим його серце (Єзекиїл 28:17) і сказав він у серці своєму: «На небо зійду, над Божими зорями мій престол поставлю й возсяду на горі зборів, на краю півночі. Зійду на вершок хмар, зроблюсь, як Всевишній.» (Іс.14:13,14). Так гріх повстання увійшов у Всесвіт.

Коли Люцифер відкинув Божу владу і намагався захопити її для себе, він був скинутий з небес на землю разом з третиною ангелів, що приєднались до нього і став «князем, що панує в повітрі, духом, що працює тепер у неслухняних» (Єф.2:2).

Найвеличніший і найгарніший ангел через заздрість і бунт перетворився в брехуна всіх часів. Сатана з'являється у вигляді змія, або як «Ангел світла» (Буття.3:1; 2Кор.11:14) і намагається змусити Адама і Єву засумніватися в Божому Слові - ефективна стратегія, яку він продовжує до сьогоднішнього дня. Бог сказав, що вони не повинні їсти лише з одного дерева в саду - дерева пізнання добра і зла, інакше помруть. Але сатана сказав Єві, що смерть їм не загрожує, вони стануть як Бог, отримають знання добра і зла. Результатом його обману було повстання Адама і Єви проти Бога так само, як повстав сатана.

Адам і Єва не померли в той момент, коли скуштували заборонений плід у фізичному сенсі, але вони померли духовно. До гріхопадіння дух людини був нерозривно зв`язаний з Святим Божим духом. В момент непослуху цей зв`язок розірвався і світ перемінився, надломився, розділився. Адам і Єва опинились в матеріальному, видимому світі, духовний світ став невидимим, недосяжним, незбагненним. Чи отримали вони обіцяне знання добра і зла? Ні, отримали лиш щоденне занурення в добро і зло, внаслідок чого мають пізнавати їх. Грунтуючись на неправдивій інформації, вони відкинули Бога, відкинувши Його вказівку, і пішли за прикладом сатани. Як пропащий Ангел, сатана був скинутий з небес, і перші люди в їх занепалому стані були вигнані з Едемського саду.

Адам помер духовно в день своєї провини, і всі його нащадки є «дітьми диявола», якщо тільки вони не стануть «дітьми Бога» через нове духовне народження. (1Йоан.3:10) "Коли хтось не вродиться з води та Духа, не спроможен увійти у Царство Боже. Що народжується від тіла - тіло, а що народжується від Духа - дух."(Йоанна 3:5-6).

Кожна людина з часів Адама народжується відокремленою від Бога - джерела життя і намагається бути своїм власним джерелом і тому приречена на марні спроби задовольнити «пожадливість тіла, пожадливість очей і гординю життя»(1Йоан.2:16).

Диявол використовує грішні нахили людини, нашіптує лукаві думки, підбурює на грішні вчинки, щоб звести, захопити, погубити. Він "ходить навколо, як лев ревучий, шукаючи, кого б пожерти."(1Петра 5:8), бо знає, що небагато йому залишається часу (Одкров.12:12), в кінці світу опиниться у вічному вогні, приготованому дияволу і ангелам його (Матея 25:41). І тому щодня, щосекунди триває боротьба в розумі кожної людини за її душу між Богом і дияволом. Хто переможе в цій битві залежить від кожного з нас. Бог дав нам свобідну волю і нам вибирати кого слухати, кому вірити, за ким слідувати.

Шлях примирення з Богом простий: "Бо коли ти устами своїми визнаватимеш Ісуса за Господа, і будеш вірувати в своїм серці, що Бог воскресив Його з мертвих, то спасешся, бо серцем віруємо для праведности, а устами ісповідуємо для спасіння. Бо кожен, хто покличе Господнє Ім'я, буде спасенний" (Рим.10:9,10,13).