4

Переклади Біблії

Переклад Хоменка

Промовив Господь до Мойсея та Арона:

“Перелічіть синів Кегата, що між синами Леві, за родинами їхніми, за батьківськими домами їхніми,

усіх тих, що від тридцятьох років і вище аж до п'ятдесятьох років, усіх, що зобов'язані до служби, щоб виконувати діло в наметі зборів.

Служба синів Кегата у наметі зборів буде така: ходити коло найсвятіших речей.

Коли табір вирушатиме, Арон та сини його ввійдуть, спустять внутрішню завісу та вкриють нею ковчег свідоцтва,

і покладуть на нього покривало з борсучих шкур, і розстелять на ньому багряне простирало та й позсовують у нього носила.

А на столі предкладання розстелять блаватно-порфіровий обрус та й поставлять на нього миски, кубки та кадильниці, і чаші для возливання; і повсякчасний хліб теж буде на ньому.

На все те накинуть плахту з кармазину і покриють покривалом з борсучих шкур та й повсовують у нього носила.

І візьмуть багряну плахту та й накриють світильник і світичі його, і щипці, і гасильниці, і ввесь посуд на олію, що її вживають до нього,

і обгорнуть його з усім його знаряддям у покривало з борсучих шкур та й покладуть на ноші,

а на золотий жертовник накинуть багряну плахту і покриють його покривалом з борсучих шкур та й повсовують у нього носила.

І візьмуть усю посудину, що у святині вживається до служби, та й покладуть у багряну плахту і покриють покривалом з борсучих шкур і вкладуть на ноші.

І виберуть попіл з жертовника та й накриють його обрусом з порфіри.

І складуть на ньому ввесь посуд, що вживається на службі при ньому: жарівниці й вилка та кочерги, і кропильниці, і все знаряддя до жертовника; і накриють усе те покривалом з борсучих шкур та й повсовують у нього носила.

А як Арон та сини його закінчать покривати святі речі й увесь святий посуд, коли рушатиме табір, тоді прийдуть сини Кегата, щоб нести їх; але так, щоб не торкалися святих речей і від того не повмирали. Ось такий обов'язок синів Кегата коло намету зборів.

Єлеазар же, син Арона священика, доглядатиме олію для світильника, пахуче кадило, повсякчасну офіру і миро для помазання: доглядатиме всю храмину й усе, що є в ній, так святиню, як і знараддя її.”

Господь промовив до Мойсея та Арона:

“Глядіть, щоб покоління Кегатіїв не зникло з-поміж левітів.

А щоб вони жили, щоб не померли, коли приступатимуть до святих речей, ви чинитимете з ними так: нехай Арон та сини його входять і призначають кожного з них до служби та до ноші.

Самі ж вони не сміють увіходити й дивитись на святе, хоч би й на хвилину, бо інакше помруть.”

Господь промовив до Мойсея:

“Перелічи також синів Гершона, за батьківськими домами їхніми, за родинами їхніми.

Від тридцятьох років і вище, аж до п'ятдесятьох років перелічиш їх, усіх зобов'язаних до роботи, щоб служити службу в наметі зборів.

Служба ж родин Гершоніїв при роботі та переносі буде така:

вони нестимуть завіси храмини і намет зборів, покривало його і покривало з борсучих шкур зверху на ньому, і завісу коло входу до намету зборів,

і запони з двору, і завісу, що при вході до воріт у дворі, який навколо храмини та жертовника, і мотузи до них, і все їхнє службове знаряддя; і зроблять усе, що треба зробити коло них.

До розпорядимости Арона та синів його буде вся служба Гершоніїв, у всьому, що вони мають переносити й робити; і ви призначите їх доглядати все, що матимуть нести.

Така служба родин Гершоніїв при наметі зборів; і виконуватимуть вони свою службу під доглядом Ітамара, сина Арона священика.

. Синів Мерарі теж перелічиш за родинами їхніми, за батьківськими домами їхніми.

Від тридцятьох років і вище, аж до п'ятдесятьох перелічиш їх, усіх зобов'язаних до роботи, щоб служити службу в наметі зборів.

Ось ті речі, що доручено нести їм, і вся їхня служба у наметі зборів: дошки та засуви, і стовпи, і підніжки до храмини,

стовпи у дворі навколо та підніжки їхні, і кілки, і мотуззя з усім знаряддям їхнім для кожної їхньої потреби; перелічите поіменно речі, що їх доручено їм нести.

Така служба родин Мераріїв згідно з усякою їхньою роботою при наметі зборів, під наглядом Ітамара, сина Арона священика.”

Тож перелічили Мойсей та Арон і князі громадські синів Кегата за родинами їхніми та за батьківськими домами їхніми,

від тридцятьох років і вище, до п'ятдесятьох років, усіх зобов'язаних до роботи та до служби в наметі зборів.

І було нараховано їх за родинами 2750.

Це пораховані з родин Кегата, всі, що були на службі при наметі зборів, яких порахував Мойсей з Ароном на наказ Господній, даний Мойсеєві.

Перелічено й синів Гершона за родинами їхніми та їхніми батьківськими домами,

від тридцятьох років і вище, аж до п'ятдесятьох років, усіх зобов'язаних до роботи та до служби у наметі зборів.

І було пораховано за родинами їхніми, за батьківськими домами їхніми, 2630.

Це пораховані з родини Гершона, всі, хто були на службі при наметі зборів та що їх порахував Мойсей з Ароном на наказ Господній.

І перелічено родини синів Мерарі, за їхніми родинами, за батьківськими домами їхніми,

від тридцятьох років і вище, аж до п'ятдесятьох років, усіх зобов'язаних до роботи та до служби у наметі зборів.

І було нараховано їх за родинами їхніми 3200.

Це пораховані з родини синів Мерарі, що їх порахували Мойсей та Арон на наказ Господній, даний Мойсеєві.

Усіх перелічених левітів, що почислив їх Мойсей з Ароном та з князями Ізраїля, за родинами їхніми, за батьківськими домами їхніми,

від тридцятьох років і вище, аж до п'ятдесятьох років, усіх зобов'язаних до роботи при богослужбі та переношуванні в наметі зборів,

було 8580.

За наказом Господнім через Мойсея, кожен був призначений до своєї служби та до свого обов'язку; а призначені були ті, яких повелів Господь Мойсеєві.

Переклад Огієнка

І Господь промовляв до Мойсея й до Аарона, говорячи:

Перелічи Кегатових синів серед синів Левієвих за їхніми родами, за домами їхніх батьків

від віку тридцяти літ і вище й аж до віку п'ятидесяти літ, кожного, хто здатний до війська, щоб виконувати працю в наметі скинії заповіту.

Оце служба Кегатових синів у скинії заповіту: носити Святеє Святих.

Коли табір рушатиме, то ввійде Аарон та сини його, та й здіймуть завісу заслони, і покриють нею ковчега свідоцтва.

І дадуть на нього шкуряне тахашеве накриття, і розкладуть згори покривало, усе з блакиті, і накладуть держаки його.

А на столі показних хлібів розкладуть блакитну шату, і дадуть на нього миски, і ложки, і чаші, і кухлі на лиття, і хліб повсякчасний буде на ньому.

І розкладуть на них шату з червені, і покриють її шкуряним тахашевим покриттям, і накладуть держаки його.

І візьмуть блакитну шату, і покриють свічника освітлення, і лямпадки його, і щипці його, і його лопатки на вугіль, і всі посудини для оливи його, якими служать при ньому,

і покриють його і ввесь посуд його шкуряним тахашевим покриттям, і покладуть на держаки.

А на золотий жертівник розкладуть блакитну шату, і покриють його шкуряним тахашевим покриттям, і вкладуть його держаки.

І візьмуть увесь посуд служення, що ним служать у святині, і дадуть до блакитної шати, і покриють їх шкуряним тахашевим покриттям, і покладуть на держаки.

І заберуть попіл із жертівника, і розкладуть на ньому шату пурпурову,

і покладуть на нього ввесь посуд його, що ним служать на ньому: лопатки на вугіль, видельця, і шуфлі, і кропильниці, ввесь посуд жертівника; і розкладуть на ньому шкуряне тахашеве покриття, і вкладуть держаки його.

І скінчить Аарон та сини покривати святиню та ввесь святий посуд, коли табір рушає, а потім увійдуть Кегатові сини, щоб нести але не доторкнуться до святого, щоб не повмирати.

А догляд Елеазара, сина священика Аарона, олива освітлення, і кадило пахощів, і повсякчасна хлібна жертва, і олива помазання, догляд усієї скинії та всього, що в ній, у святині та в речах її.

І Господь промовляв до Мойсея й до Аарона, говорячи:

Не винищуйте племени Кегатових родів з-посеред Левитів.

І оце зробіть їм, і будуть жити й не повмирають, коли вони підходять до Святого Святих: увійдуть Аарон та сини його, і розмістять їх одного по одному на службі його та на ношенні його.

А самі вони не ввійдуть, щоб ані на хвилю не бачити святині, і щоб не повмирати.

І Господь промовляв до Мойсея, говорячи:

Перелічи також Ґершонових синів, вони за домами свої батьків, за родами своїми,

від віку тридцяти літ і вище аж до віку п'ятидесяти літ перелічиш їх усіх, хто здатний для праці, щоб служити в скинії заповіту.

Оце служба Ґершонових родів, на службу й на ношення:

вони будуть носити покривала скинії, і скинію заповіту, покриття її й покриття тахашеве, що на ній згори, і завісу входу скинії заповіту,

і запони подвір'я, і заслону входу брами подвір'я, що при скинії та при жертівнику навколо, і шнури їхні, і ввесь посуд служби їх, і все, що буде зроблене для них, і будуть служити вони.

На наказ Аарона та синів його буде вся служба Ґершонових синів щодо всього ношення їхнього та щодо всієї служби їхньої. І доручите їм пильнувати про все, що вони будуть носити.

Оце служба родів Ґершонових синів у скинії заповіту, а їхня сторожа у руці Ітамара, сина священика Ааронового.

Синів Мерарієвих за родами їхніми, за домами їхніх батьків перелічиш їх

від віку тридцяти літ і вище, й аж до віку п'ятидесяти літ, перелічиш їх кожного, хто здатний для праці, щоб служити в скинії заповіту.

А оце те, що вони повинні носити під час їхньої служби в скинії заповіту: дошки скинії, і засуви її, і стовпи її, і підстави її,

і стовпи подвір'я навколо, і їхні підстави, і їхні кілки, і їхні шнури, зо всіма їхніми речами, і зо всією службою їхньою, і пойменно перелічиш речі, що вони дбають про їхнє ношення.

Оце служба родин синів Мерарієвих щодо всієї їхньої служби в скинії заповіту під рукою Ітамара, сина священика Аарона.

І перелічив Мойсей та Аарон, та начальники громади Кегатових синів за їхніми родами й за домами їхніх батьків

від віку тридцяти літ і вище, і аж до віку п'ятидесяти літ, кожного, хто входить до відділу на службу в скинії заповіту.

І було їхніх перелічених за їхніми родами дві тисячі сімсот і п'ятдесят.

Оце перелічені Кегатових родів, кожен, хто працює в скинії заповіту, що перелічив Мойсей та Аарон за Господнім наказом через Мойсея.

А перелічені Ґершонових синів за своїми родами та за домами своїх батьків

від віку тридцяти літ і вище, і аж до віку п'ятидесяти літ, кожен, хто входить до відділу на службу в скинії заповіту,

і було їхніх перелічених за родами їхніми, за домами своїх батьків дві тисячі й шістсот і тридцять.

Оце перелічені родів Ґершонових синів, кожен, хто працює в скинії заповіту, що перелічив Мойсей та Аарон за Господнім наказом.

А перелічені родів синів Мерарієвих за їхніми родами, за домами своїх батьків

від віку тридцяти літ і вище, і аж до віку п'ятидесяти літ, кожен, хто входить до відділу на службу в скинії заповіту,

і було їхніх перелічених за родами їхніми три тисячі й двісті.

Оце перелічені родів синів Мерарієвих, що перелічив Мойсей та Аарон за Господнім наказом через Мойсея.

Усі перелічені Левити, кого перелічив Мойсей й Аарон та Ізраїлеві начальники, за родами своїми, за домами своїх батьків

від віку тридцяти літ і вище, і аж до віку п'ятидесяти літ, кожен, хто входить, щоб виконувати працю служби й працю ношення в скинії заповіту,

і було їхніх перелічених вісім тисяч і п'ятсот і вісімдесят.

За Господнім наказом перелічено їх через Мойсея кожного на службі його та на ношенні його. І були перелічені, як Господь наказав був Мойсеєві.

Переклад Куліша

І рече Господь Мойсейові й Аронові:

Перелїчіть голови в синів Кегатових, між синами Левієвими, по родинах їх, по батьківських домах їх,

Від трийцять років і старше аж до пятьдесяти років, усїх спосібних до роботи, щоб робити дїло при соборному наметї.

Буде ж служба синів Кегатових коло соборного намету: носити сьвятиню сьвятинь.

І увійдуть Арон та сини його, як треба рушати таборові, і знїмуть вони закриваючу завісу і вкриють нею скриню сьвідчення;

І положять вони на ню покривало із барсучих шкір і накинуть на неї простирало з блавату та й повсовують носила її.

І стіл для покладного хлїба застелють обрусом з блавату та й поставлять на йому полумиски і чаші і кадильницї і збанки для жертви ливної; і повсячасний хлїб буде на йому.

І на все те накинуть покривало з кармазину і покриють покривалом із барсукових шкір; та й повсовують носила його;

І возьмуть плахту з блавату та й накриють сьвітильника й лямпи його і щипцї його і гасїльницї його і всю посудину на олїю до його, що її уживають до його.

І обгорнуть його й усю посудину його покривалом з барсучих шкір, та й положять на ноші.

11 А на жертівника золотого накинуть плахту з блавату, та й укриють його покривалом із барсучих шкір і повсовують носила його.

І возьмуть всю посудину службову, що на службу в сьвятинї, та й положять її в плахту блаватову та й накриють покривалом із барсучих шкір і положять на ноші.

І виберуть попіл із жертівника та й накриють його обрусом з пурпуру,

І положять на йому увесь посуд його, потрібний до служби на йому: кадильницї і вилка й кочерги і бризькала і все надібє до жертівника; і накриють все те покривалом з барсучих шкір, та й попросовують носила його.

А як Арон і сини його скіньчать накривати сьвятиню і всю посудину сьвятинї, щоб рушити потім з табором, то прийдуть тодї синове Кегата, щоб нести, та щоб не торкнулись сьвятого та й не вмерли. Се те із соборного намету, що синове Кегата нести мають.

Елеазар же, син Арона сьвященника, мати ме догляд над олїєю для сьвітильника та над кадильними пахощами, та над повсячасною жертвою хлїбною, та над миром, та догляд над цїлою храминою і над усїм, що є в нїй, над сьвятинею як і над посудиною її.

І рече Господь Мойсейові та Аронові:

Дбати мете ви, щоб поколїння родин Кегатіїв не викоренилось зміж Левітів;

А от що чинити мете з ними, щоб жили та не померли, як приступлять до пресьвятого: Арон і сини його мусять увійти і поставити кожного з них до його служби і до тягару його;

Та неможна їм увійти та й озирати сьвяте хоч би тілько на хвилинку, ато помруть.

І рече Господь Мойсейові:

Перелїчи голови синів Герсонових по батьківських домах їх, по родинах їх;

Від трийцяти років і старше до пятьдесять років перелїчиш їх, усїх спосібних до роботи, щоб послугували в соборному наметї.

Буде ж робота родин Герсонових, що до служби і до тягарів, така:

Нести муть вони келїми храмини, і соборний намет, покривало його і покривало із барсучих шкір, що зверху на йому, та завісу коло входу в соборний намет,

І опони з двора, і опону, що при входї воріт у дворі, що є кругом храмини і жертівника і мотузи до них і всяку посудину службову їх; і все, що треба зробити з ними, мусять зробити.

По приказам Арона і синів його буде вся послуга синів Герзонїїв, чи нести муть тягарі чи робити муть яку роботу свою; і поручите їм берегти усе, що нести муть.

Така послуга родин синів Герсонїїв при соборному наметї; а дбати муть вони про службу під доглядом Ітамара, Ароненка, сьвященника.

Синів Мерарієвих перелїчиш по родинах їх, по батьківських домах їх;

Від трийцяти років і старше до пятьдесять років перелїчиш їх, усїх, що стануть до роботи, на послугу в соборному наметї.

І се тягарі, що їх нести мають, по службі своїй в соборному наметї: дошки храмини і засуви її і стовпи її і стояла їх.

І стовпи в дворі всї кругом і стояла їх і прикілки їх і верівки їх, з усїм знаряддєм їх і зо всїєю послугою їх; і розлїчіть по йменам речі, що мають їх нести.

Се послуга родин синів Мерарієвих, по всякій службі їх у соборному наметї, під надзором Ітамара Ароненка, сьвященника.

І перелїчили Мойсей та Арон та князї громадські Кегатових синів по родинах їх і по батьківських домах їх;

Від трийцяти років і старше до пятьдесять років, усїх спосібних до роботи, на послугу в соборному наметї.

І було перелїчених їх по родинах їх дві тисячі сїмсот і пятьдесять.

Се перелїчені з родин Кегатових, всї що були на послугу при соборному наметї, що їх перелїчив Мойсей та Арон, по слову Господньому через Мойсея.

Перелїчено і синів Герсонових по родинах їх, по батьківських домах їх,

Від трийцяти років і старше до пятьдесять років, всїх спосібних до роботи, на послугу в соборному наметї.

І було перелїчених їх по родинах їх, по батьківських домах їх, дві тисячі шістьсот і трийцять.

Се перелїчені з родин Герсонових, всї що послугували при соборному наметї, що їх перелїчили Мойсей та Арон, по слову Господньому.

І перелїчено родини в синів Мерарієвих по семях їх, по батьківських домах їх,

Від трийцяти років і старше до пятьдесять років, усїх спосібних до роботи, на послугу в соборному наметї.

І було перелїчених їх по родинам їх, три тисячі й двістї.

Се перелїчені з родин синів Мерарієвих, що перелїчили Мойсей та Арон, по слову Господньому через Мойсея.

Усїх перелїчених Левітів, що перелїчив їх Мойсей з Ароном та з князями Ізрайлевими, по родинах їх, по батьківських домах їх,

Від трийцяти років і старших, до пятьдесять років, усїх, що ставали на службу при соборному наметї, щоб послугу робити і носити,

Було перелїчених їх, вісїм тисяч пятьсот і вісїмдесять.

Перелїчено їх по слову Господньому через Мойсея, кожного по послузї своій і по тягарах своїх, що їх нести мають. І перелїчено їх, як повелїв Господь Мойсейові.

Переклад УБТ Турконяка

І промовив Господь до Мойсея і Аарона, кажучи:

Візьми суму синів Каата з посеред синів Леві за їхніми племенами, за домами їхніх родин,

від двадцять пять літ і вище до пятдесять літ, кожний, що входить служити, чинити всі діла в шатрі свідчення.

І це діла синів Каата в шатрі свідчення. Святе святих.

І ввійде Аарон і його сини, коли підведеться табір, і знімуть занавісу, що отінює, і обвинуть нею кивот свідчення,

і покладуть на нього шкіряне синє покривало, і покладуть на нього зверху одіж всю синю, і вкладуть носила.

І на стіл предложення накинуть на нього одіж усю порфирову, і полумиски і кадильниці і чаші і посудини з яких лиють. І хліби, що на ньому постійно перебувають.

І накладуть на нього одіж кармазинову, і покриють його синім скіряним покривалом, і вкладуть до нього носила.

І візьмуть синю одіж, і покриють світило, що світить, і його світла і його щипці і його наливачі і ввесь посуд для олії, якими служать в них,

і вкладуть його і ввесь його посуд до синього скіряного покривала, і покладуть його на носила.

і золотий жертівник накриють синьою одіжжю, і покриють його синім скіряним покривалом, і вкладуть його носила.

І візьмуть ввесь посуд для служіння, якими служать в них у святих, і вкладуть до синьої одежі, і покриють їх синім скіряним покривалом, і покладуть на носила.

І покладе покривало на жертівник і покриють його одежею цілою порфіровою,

і покладуть на нього ввесь посуд, яким служать в ньому, і огнище і вилки і чаші і покриття і ввесь посуд жертівника. І накинуть на нього скіряне синє покриття, і вкладуть його носила. І візьмуть порфірову одіж і покриють умивальник і його стояк, і вкладуть їх до скіряного синього покривала, і покладуть на носила.

І закінчать Аарон і його сини покривати святе і ввесь святий посуд коли підноситься табір, і після цього ввійдуть сини Каата нести, і не доторкнуться святих, щоб не померли. Це візьмуть сини Каата в шатрі свідчення.

Наглядачем є Елеазар син Аарона священика: Олія світла і складений ладан і щоденна жертва і олія помазання, нагляд всього шатра і того, що є в ньому, в святому, в усіх ділах.

І промовив Господь до Мойсея і Аарона кажучи:

Не вигубіть племя спільноти Каата з поміж Левітів.

Це вчините їм, і житимуть і не помруть, коли вони приходять до святого святих. Аарон і його сини хай ввійдуть, і настановлять їх кожного за своїм ношенням,

і не ввійдуть нагло, щоб побачити святе, і померти.

І промовив Господь до Мойсея кажучи:

Візьми суму синів Ґедсона і цих за домами їхніх родин, за їхніми племенами.

Від двадцятьпятьлітних і вище до пятдесятьлітних, щоб почислити їх, кожний, що входить служити і чинити діла в шатрі свідчення.

Це служіння племени Ґедсона щоб служити і носити.

І візьме завіси шатра і шатро свідчення і його покривало і синє покривало, що є на ньому зверху і покривало дверей шатра свідчення

і запони притвору, що над шатром свідчення, і довколішнє і подбають за ввесь посуд служіння, в якому служать в них.

За устами Аарона і його синів буде служіння синів Ґедсона за всіма їхніми служіннями і за всім несеним ними. І наглядатимеш за ними по іменах за всім несеним ними.

Це служіння синів Ґедсона в шатрі свідчення, і їхня сторожа в руці Ітамара сина Аарона священика.

Синів Мерарі, почислите їх за їхніми племенами, за домами їхніх родин.

Від двадцятьпятьлітних і вище до пятдесятьлітних почислите їх, кожний, що входить служити до діла шатра свідчення.

І це заповідане з того, що носиться ними за всіма їхніми ділами в шатрі свідчення. Вершки шатра і його поперечки і його стовпи і його стояки,

і стовпи притвору, що довкруги, і їхні стояки і їхні кілки і їхні шнури і ввесь їхній посуд і все їхнє служіння, по іменах почислите їх і ввесь посуд сторожі того, що несуть вони.

Це служіння племени синів Мерарі в усіх їхніх ділах в шатрі свідчення в руці Ітамара сина Аарона священика.

І почислив Мойсей і Аарон та ізраїльські старшини синів Каата за їхніми племенами, за домами їхніх родин,

від двадцятьпятьлітних і вище до пятдесятьлітних, кожний, що входить служити і творити діла в шатрі свідчення.

І було їх число за їхніми племенами дві тисячі сімсот пятдесять.

Це число племени Каата, кожний, що служить в шатрі свідчення, так як почислив Мойсей і Аарон за словом Господа рукою Мойсея.

І почислили синів Ґедсона за їхніми племенами, за домами їхніх родин,

від двадцятьпятьлітних і вище до пятдесять літних кожний, що входить служити і чинити діла в шатрі свідчення.

І їх перепис був за їхніми племенами, за домами їхніх родин, дві тисячі шістьсот тридцять.

Це число племени синів Ґедсона, кожний що служить в шатрі свідчення, яких почислив Мойсей і Аарон за голосом господнім рукою Мойсея.

Почислили ж і племя синів Мерарі за їхніми племенами, за домами їхніх родин,

від двадцятьпятьлітних і вище до пятдесятьлітних, кожний, що входить служити до діла шатра свідчення

і їх число було за їхніми племенами, за домами їхніх родин, три тисячі двісті.

Це число племени синів Мерарі, яких почислив Мойсей і Аарон за голосом Господа рукою Мойсея.

Всі почислені Левіти за їхніми племенами, за домами їхніх родин, яких почислив Мойсей і Аарон і ізраїльські старшини,

від двадцятьпятьлітних і вище до пятдесятьлітних, кожний, що входить на діло служіння і діла ношення в шатрі свідчення,

і були числом вісім тисяч пять сот вісімдесять.

За голосом Господа почислено їх рукою Мойсея, мужа за мужем, за їхніми ділами і за тим, що вони несуть. І почислили, так як Господь заповів Мойсеєві.

Російський синодальний переклад

И сказал Господь Моисею и Аарону, говоря:

исчисли сынов Каафовых из сынов Левия по родам их, по семействам их,

от тридцати лет и выше до пятидесяти лет, всех способных к службе, чтобы отправлять работы в скинии собрания.

Вот служение сынов Каафовых [левитов по родам их, по семействам их,] в скинии собрания: носить Святое Святых.

Когда стану надобно подняться в путь, Аарон и сыны его войдут, и снимут завесу закрывающую, и покроют ею ковчег откровения;

и положат на нее покров из кож синего цвета, и сверх его накинут покрывало всё из голубой шерсти, и вложат шесты его;

и стол хлебов предложения накроют одеждою из голубой шерсти, и поставят на нем блюда, тарелки, чаши и кружки для возлияния, и хлеб его всегдашний должен быть на нем;

и возложат на них одежду багряную, и покроют ее покровом из кожи синего цвета, и вложат шесты его;

и возьмут одежду из голубой шерсти, и покроют светильник и лампады его, и щипцы его, и лотки его, и все сосуды для елея, которые употребляют при нем,

и покроют его и все принадлежности его покровом из кож синих, и положат на носилки;

и на золотой жертвенник возложат одежду из голубой шерсти, и покроют его покровом из кож синих, и вложат шесты его.

И возьмут все вещи служебные, которые употребляются для служения во святилище, и положат в одежду из голубой шерсти, и покроют их покровом из кож синих, и положат на носилки.

И очистят жертвенник от пепла и накроют его одеждою пурпуровою;

и положат на него все сосуды его, которые употребляются для служения при нем -- угольницы, вилки, лопатки и чаши, все сосуды жертвенника -- и покроют его покровом из кож синих, и вложат шесты его. [И возьмут пурпуровую одежду, и покроют умывальник и подножия его, и положат на них кожаное синее покрывало, и поставят на носилки.]

Когда, при отправлении в путь стана, Аарон и сыны его покроют всё святилище и все вещи святилища, тогда сыны Каафа подойдут, чтобы нести; но не должны они касаться святилища, чтобы не умереть. Сии части скинии собрания должны носить сыны Каафовы.

Елеазару, сыну Аарона священника, поручается елей для светильника и благовонное курение, и всегдашнее хлебное приношение и елей помазания, -- поручается вся скиния и все, что в ней, святилище и принадлежности его.

И сказал Господь Моисею и Аарону, говоря:

не погубите колена племен Каафовых из среды левитов,

но вот что сделайте им, чтобы они были живы и не умерли, когда приступают к Святому Святых: Аарон и сыны его пусть придут и поставят их каждого в служении его и у ноши его;

но сами они не должны подходить смотреть святыню, когда покрывают ее, чтобы не умереть.

И сказал Господь Моисею, говоря:

исчисли и сынов Гирсона по семействам их, по родам их,

от тридцати лет и выше до пятидесяти лет, исчисли их всех способных к службе, чтобы отправлять работы при скинии собрания.

Вот работы семейств Гирсоновых, при их служении и ношении тяжестей:

они должны носить покровы скинии и скинию собрания, и покров ее, и покров кожаный синий, который поверх его, и завесу входа скинии собрания,

и завесы двора, и завесу входа во двор, который вокруг скинии и жертвенника, и веревки их, и все вещи, принадлежащие к ним; и все, что делается при них, они должны работать;

по повелению Аарона и сынов его должны производиться все службы сынов Гирсоновых при всяком ношении тяжестей и всякой работе их, и поручите их хранению все, что они носят;

вот службы родов сынов Гирсоновых в скинии собрания, и вот что поручается их хранению под надзором Ифамара, сына Аарона, священника.

Сынов Мерариных по родам их, по семействам их исчисли,

от тридцати лет и выше до пятидесяти лет, исчисли всех способных на службу, чтобы отправлять работы при скинии собрания.

Вот что они должны носить, по службе их при скинии собрания: брусья скинии и шесты ее, и столбы ее и подножия ее,

и столбы двора со всех сторон и подножия их, и колья их, и веревки их, и все вещи при них и все принадлежности их; и поименно сосчитайте вещи, которые они обязаны носить;

Вот работы родов сынов Мерариных, по службе их при скинии собрания, под надзором Ифамара, сына Аарона, священника.

И исчислили Моисей и Аарон и начальники общества сынов Каафовых по родам их и по семействам их,

от тридцати лет и выше до пятидесяти лет, всех способных к службе, для работ в скинии собрания;

и было исчислено, по родам их, две тысячи семьсот пятьдесят:

это -- исчисленные из родов Каафовых, все служащие при скинии собрания, которых исчислил Моисей и Аарон по повелению Господню, данному чрез Моисея.

И исчислены сыны Гирсона по родам их и по семействам их,

от тридцати лет и выше до пятидесяти лет, все способные к службе, для работ в скинии собрания;

и было исчислено по родам их, по семействам их, две тысячи шестьсот тридцать:

это -- исчисленные из родов сынов Гирсона, все служащие при скинии собрания, которых исчислил Моисей и Аарон, по повелению Господню.

И исчислены роды сынов Мерариных по родам их, по семействам их,

от тридцати лет и выше до пятидесяти лет, все способные к службе, для работ при скинии собрания;

и было исчислено по родам их, [по семействам их,] три тысячи двести:

это -- исчисленные из родов сынов Мерариных, которых исчислил Моисей и Аарон по повелению Господню, данному чрез Моисея.

И исчислены все левиты, которых исчислил Моисей и Аарон и начальники Израиля по родам их и по семействам их,

от тридцати лет и выше до пятидесяти лет, все способные к службе для работ и ношения в скинии собрания;

и было исчислено их восемь тысяч пятьсот восемьдесят;

по повелению Господню чрез Моисея определены они каждый к своей работе и ношению, и исчислены, как повелел Господь Моисею.