Думки вголос

Здоровий глузд

Силует

Якби роботодавець сказав робітникові: «15 хвилин на добу треба дотримуватись певних правил, достатньо строгих, аскетичних, але решту дня будеш мати райське життя». Здоровий глузд підказує, що 15 хвилин можна витримати.

Але все наше життя – секунда, порівняно з вічністю. Здоровий глузд підказує, що можна дотримуватись Божих заповідей, щоб забезпечити собі вічний рай.

Парадокс

Силует

Одні готові змінити свої звички, уподобання, навіть характер, щоб отримати добру посаду чи домогтися успіху в якійсь сфері діяльності. І змінюють, і добиваються успіху, і всі довкола ними захоплюються.

Інші готові змінити свої звички, уподобання, характер, всього себе заради того, щоб подобатися Богу, здобути вічне життя. І змінюють себе, і подобаються Богу, але всі довкола їх вважають релігійними фанатами.

А що важливіше?

Свобідна воля

Силует

Бог створив людину. За своїм бажанням, Він міг вкласти в нас автоматичну віру в Бога. Ми б народжувались з безсумнівною вірою, інстинктом. Але це означало б, в чомусь обмежити людину. Люблячий батько ніколи не погодиться зробити своєрідним роботом свою дитину, щоб забезпечити собі гарантовану любов, приязнь, визнання. Тому Бог дав нам свобідну волю. Він створив нас по своєму образу і подобі.

Ми самі обираємо у що вірити, як жити, приймаємо рішення і несемо відповідальність за них.

Старий і Новий Завіт

Силует

Бог створив людину. Минають роки, століття, тисячоліття. Бог постійно піклується про нас. Спочатку веде за руку і розказує що можна, а що не можна робити, як малим дітям (Старий Завіт і десять заповідей). Потім навчає власним прикладом, показує як жити з Богом у серці, любити ближніх до самопожертви (Ісус Христос, Новий Завіт).

Згідно Старого Завіту праведник отримує винагороду на Землі – довголіття, багато дітей, добробут. Бо хіба малій дитині можна сказати: «Якщо будеш добре поводитись, то коли виростеш, отримаєш цукерку.» Дитина хоче цукерку зараз.

Згідно Нового Завіту праведник отримає винагороду на Небі. Підліток згідний добре поводитись, щоб успадкувати в майбутньому батьківський маєток.

Мета людського життя успадкувати Царство Боже.

Обережно, прірва!

Силует

Немає жодної людини, яка не хотіла би бути попередженою про небезпеку - відкритий люк, обрив, прірву чи бандитів, що чигають на дорозі. Хіба можна про це мовчати? Треба всіх попередити!

Але багато людей нервують і дратуються, або насміхаються, коли чують про пекло і диявола.